|
Продават имение на чикагския гангстер Ал Капоне |
|
21.09.2009 |
Имение, което е било собственост на известния чикагски гангстер от началото на миналия век Ал Капоне в щата Уисконсин ще бъде обявено за продажба на търг в началото на октомври, предаде АП.
Къщата разполага и с постройки за прислугата, две наблюдателни кули, бар, ресторант и 165 хектара земя близо до Къдъри, което е на 225 км североизточно от Минеаполис. Началната тръжна цена на имота ще бъде 2,6 млн. долара, а към него вече са проявили интерес няколко сериозни купувачи.
То е предложено за продан от банката кредитор на собственика, който го е купил още през 50-те години. Ал Капоне го е притежавал във времето на сухия режим и както се говори, там са били докарвани със самолети от Канада пратки с уиски, което после товарели на камиони за Чикаго.
Доскоро имението е било една от най- посещаваните в региона туристически атракции.
Алфонцо Габриел Капоне, както е истинското име на гангстера е познат най- вече като "Белязаният" и "Снорки" Той е гангстер с неаполитански произход, роден в Ню Йорк- на 17 януари 1899г. Започва кариерата си в Бруклин, след което се мести в Чикаго, където се превръща в глава на Американската мафия.
shashavo.com
|